چند لحظه روی مطالب زیر فکر کنیم

لوئیزا می آلکوت نویسنده ی کتاب " زنان کوچک" از طرف خانواده اش تشویق می شد که به عنوان پیش خدمت یا خیاط کاری برای خود دست و پا کند.

بتهوون ویولن را به طرز ناشیانه ای حمل می کرد و به جای اصلاح تکنیک خود ترجیح می داد که به نواختن ساخته های خود بپردازد. استادش او را یک آهنگساز مایوس می نامید.

- آموزگاران توماس ادیسون اظهار می داشتند که او به قدری کودن است که قادر به یادگیری نیست. وی مبتلا به دیسلکسی بود.

انیشتین اولین کلمات خود را با 3 سال تاخیر در سن 4 سالگی بیان کرد. آموزگارانش در مورد او می گفتند :" کند ذهن و غیر اجتماعی و کسی که همواره دستخوش رویاهای احمقانه است." از مدرسه اخراج شد و مدرسه ی پلی تکنیک زوریخ نیز از نام نویسی او امتناع ورزید.

- لوئیس پاستور قبل از تحصیلات دانشگاهی یک دانش آموز متوسط بود و در درس شیمی بین 22 نفر پانزدهمین نفر بود.

- اسحاق نیوتن در مدرسه ی ابتدایی شاگرد بسیار ضعیفی بود.

لئو تولستوی نویسنده ی رمان مشهور "جنگ و صلح" در امتحانات دانشگاه مردود شد. او را بی میل و ناتوان در یادگیری توصیف کرده بودند.

مورخین ورزش دنیا بر این عقیده اند که بیب روث بزرگترین قهرمان بیسبال دنیا است. او نه تنها رکورد توپ زنی به هدف بلکه رکورد توپ نزنی به هدف را هم شکسته است !

وینستون چرچیل در کلاس ششم مردود شد . او پس از پشت سر گذاشتن عمری از شکست ها زمانی به نخست وزیری انگلستان رسید که 62 سال سن داشت.

/ 5 نظر / 22 بازدید
تنها

سلام ولاگ زیبایی دارید موافق لینک هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [گل]

گلی

سلام عزیز [گل] ممنون از لطفت و همچنین از اینکه خبرم کردی [لبخند] مطلب جالبیه ! حالا نتیجه گیریش چیه ؟؟ برای نابغه بودن باید تو اجتماع کودن جلوه کنیم ؟؟!![لبخند] راستی دوست خوبم .. دست ما رو هم بگیر سالار ! چطور آپ کردی ؟؟!! شاد باشی [گل] یا علی

باران

به خودم امیدوار شدم...پس ممکنه به یه جایی برسم [چشمک]

تنها

مارابه دعا کاش نسازند فراموش رندان سحرخیز که صاحب نفسانند... دراین شبهای عزیز من راهم دعا کنید. فعلا بای[گل] منتظرم[گل]